ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 1731404
*
nr 173 1404
Pigtittare
björk, H50
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 09:13:58
1
150 kr
7/9 15:08:41
2
500 kr
7/9 15:40:44
3
300 kr
8/9 12:16:57
4
400 kr
9/9 14:54:57
4
450 kr
9/9 14:55:41
4
500 kr
9/9 15:09:15
5
Vinnande bud
9/9 15:14:39
6
1.200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Pigtittare
nr 173 1404
Pigtittare
björk, H50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 09:13:58 | 1 | 150 kr |
7/9 15:08:41 | 2 | 500 kr |
7/9 15:40:44 | 3 | 300 kr |
8/9 12:16:57 | 4 | 400 kr |
9/9 14:54:57 | 4 | 450 kr |
9/9 14:55:41 | 4 | 500 kr |
9/9 15:09:15 | 5 | Vinnande bud |
9/9 15:14:39 | 6 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23